Kalené sklo

Kalené sklo

Skleněné pracovní desky, skleněné kuchyňské obklady pro váš prostor.

Zvolte pro svou kuchyň něco mimořádného. Kuchyňské pracovní desky, ale i skleněné obklady kuchyně pro vás vyrobíme z kaleného skla v tloušťce od 8 mm do 19 mm. Díky tomu jsou pracovní desky, kuchyňské obklady i další výrobky naší firmy skvěle odolné a dají vašemu interiéru zcela jiný rozměr. A to jak z hlediska praktičnosti tak i designu.

Kuchyňská pracovní deska i obklady jsou z kaleného skla.

Proč se pracovní deska vyrábí právě z kaleného skla? Výrobě pracovní desky předchází výroba kaleného skla. Základní surovinou je ploché stavební sklo, které se musí opracovat na daný rozměr s veškerými výřezy a otvory. Dále jde sklo, ze kterého bude vyrobena kuchyňská pracovní deska, do kalicí pece. Zde se nejprve ohřeje na vysokou teplotu, která anuluje veškeré pnutí ve skle. Pak se sklo prudce zchladí (proces kalení). Kalením se ve skle vytvoří nové rovnoměrné pnutí a změní se krystalická mřížka. Tím kalené sklo dostane své tepelné i mechanické vlastnosti. Kalené sklo je díky své změněné strukturální mřížce desetinásobně pevnější a pružnější než sklo nekalené a proto vhodné pro výrobu pracovní desky do vaší kuchyně. Dle norem vydrží nekalené sklo teplotní rozdíl 35 °C a kalené sklo 250 – 300 °C.

Hrany pracovních desek

U skleněných pracovních desek nabízíme nekolik typu opracování hran. Vyrábíme standardní hrany jako je leštená a matná nebo elegantní faseta, která velmi dobře působí zvláště na matném skle Luxx Raff. Spolu s výběrem hrany je možné vytvořit i několik druhů zakončení skla v rozích od ostrých, zaoblených až po velké rádiusy.

Spotřebiče a jejich montáž

Do skleněné pracovní desky lze instalovat vetšinu bežných spotřebičů jako varnou desku, výsuvné zásuvky a jiné. Tyto spotrebiče se montují standardním způsobem „horní montáží“.

Pro montáž pracovní desky je nutné spodní korpusy ze shora uzavřít laminem. Takzvané podkladové lamino slouží pro uchycení dřezu, baterií a vyvýší skleněnou PD o svou tlouštku pro zapuštení varné desky, zvlášte pak je duležité pro spodní montáž dřezu.
Přesah skla přes podkladové lamino je individuální. Skleněná pracovní deska může být ukončena zároveň s podkladovým laminem nebo muže být pěesah skla až nekolik desítek centimetru, podle potřeb zákazníka a designu celé kuchyně.

SKLENĚNÉ PRACOVNÍ DESKY A JEJICH NADSTANDARDNÍ VLASTNOSTI

Skleněná pracovní deska je moderním a nesmírně praktickým prvkem, který se velmi rychle zabydlel v našich kuchyních. Sklo ve formě pracovní desky v moderním pojetí designu dokáže velmi prosvětlit a odlehčit interiér. Přesná a dokonalá linie hran zaručuje jasné a čisté detaily. Další mimořádnou výhodou kuchyňské pracovní desky takřka neomezený výběr barev.

 

TEMPEROVANÉ PRACOVNÍ DESKY – MIMOŘÁDNĚ ODOLNÉ

Skla používaná na pracovní desky jsou speciálně upravena temperováním. To je důvod, proč mají skleněné pracovní desky neobyčejné pevnostní a tepelné vlastnosti. Speciálnímu hrubému povrchu Luxx Raff nevadí ani klepání masa či krájení. Do skleněné pracovní desky lze umístit sklokeramické nebo plynové varné desky. Dokonce není problém na ni položit rozžhavenou pánvičku přímo ze sporáku.

 

PRACOVNÍ DESKY JAKO PROSTŘEDEK ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Mezi další přednosti skla patří stoprocentní neporéznost materiálu. Sklo je biologicky neaktivní, zaručuje sterilitu a maximální hygienu, je vhodné pro lidi citlivé na bakterie a plísně.

 

KUCHYŇSKÉ PRACOVNÍ DESKY A JEJICH HRANY

Hrany skleněné pracovní desky lze opracovat několika způsoby. Standardně vyrábíme leštěné a matné hrany. Další možností je elegantní faseta, která velmi dobře působí zvláště na matném skle Luxx Raff. Spolu s výběrem hrany je možné vytvořit i několik druhů zakončení skla v rozích vaší pracovní desky. Od ostrých, zaoblených až po velké rádiusy.

 

SPOTŘEBIČE A JEJICH MONTÁŽ DO PRACOVNÍ DESKY

Do skleněné pracovní desky lze instalovat většinu běžných spotřebičů jako varnou desku, výsuvné zásuvky a jiné. Spotřebiče se do kuchyňské desky montují standardním způsobem „horní montáží“. Pro montáž pracovní desky je nutné spodní korpusy ze shora uzavřít laminem. Takzvané podkladové lamino slouží pro uchycení dřezu a baterií. Vyvýší skleněné pracovní desky o svou tloušťku pro zapuštění varné desky, zvláště pak je důležité pro spodní montáž dřezu. Přesah skla přes podkladové lamino je individuální. Skleněné pracovní desky mohou být ukončeny zároveň s podkladovým laminem nebo ho mohou přesahovat až o několik desítek centimetru, přesně podle potřeb zákazníka a designu celé kuchyně.

 

PROČ SVĚŘIT OBKLADY KUCHYNĚ A VÝROBU VAŠÍ PRACOVNÍ DESKY NÁM?

PORADENSTVÍ

jaké pracovní desky jsou vhodné do vaší kuchyně? Jaké zvolit obklady kuchyně ve vašem interiéru?
Náš tým profesionálů vám poradí nejen s volbou pracovní desky či s obklady do kuchyně, ale také s řešením dispozic, barevností i designem.

7 LET ZÁRUKA

chraňte vaše pracovní desky i skleněné obklady v kuchyni
7 let záruky na montáž pracovní desky, stálost barev a materiálu (nevztahuje se na mechanické poškození).

KOMPLETNÍ SERVIS

od cenové nabídky až po samotnou montáž
Svěřte výrobu své pracovní desky do našich rukou, nechte si vaše skleněné obklady vyrobit a instalovat od nás.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

rozhodněte, kdy proběhne montáž pracovní desky a instalace skleněných obkladů do vašeho interiéru
Ceníme si každého jednotlivého zákazníka a přizpůsobíme se i vašemu časovému harmonogramu.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR BAREV A MATERIÁLŮ

vaši pracovní desku i obklady za kuchyňskou linku nabízíme v široké škále barev
Vaše pracovní deska i skleněné obklady mohou být vyrobeny ze tří materiálů v různých tloušťkách, násobené sto dvaceti základními barevnými odstíny. V případě, že si ani tak nevyberete tu pravou barvu pro vaši pracovní desku, jsme schopni namíchat barvu dle vašich požadavků.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR DVOUBAREVNÝCH ORNAMENTŮ A BROUŠENÝCH ORNAMENTŮ PRO SKLENĚNÉ OBKLADY I PRACOVNÍ DESKY

Obklady do kuchyně i pracovní desky s ornamenty skvěle doladí vaši kuchyň a dodají originální vzhled vašemu interiéru.