Pracovní desky

Pracovní desky postformingované

 

 

Dřevotřískové kuchyňské pracovní desky postformingované

Dřevotřískové pracovní desky jsou nejstandartnější a současně ekonomicky nejvýhodnější řešení pro pracovní plochu kuchyňské linky. Splňuje všechny požadavky na snadnou údržbu, hygienickou nezávadnost, odolnost proti horkým povrchům, vodě a mastnotě. Pracovní desky se vyrábí v tlouštce 28 a 38 mm.U tohoto provedení kuchyňské pracovní desky je nosným materiálem je surová dřevotřísková deska , povrchově upravená odolným HPL laminátem tl. 0,6 – 0,8 mm a postformovaným (ohnutým) přes hranu desky. Na výběr je z mnoha dekorů s různými povrchovými strukturami v matném či lesklém provedení. K těmto pracovním kuchyňským deskám u nás naleznete v odpovídajících dekorech i obkladové panely a těsnící lišty. Pracovní kuchyňské desky vedeme od těchto výrobců Egger, Kronospan, Polyform, Foxinterier.

Odolnost pracovních desek

Teplota – pracovní desky jsou odolné vůči teplotám do 180° C krátkodobě (případné vyšší teploty způsobí změnu barvy, případně lesku).

Vlhkost – pracovní desky jsou na povrchu odolné vůči styku s vodou, ale je třeba zajistit, aby voda nepronikla k nosiči desky zejména v místě spojů a ve výřezech pro spotřebiče, nebo dřezy.

Poškrábání – postformingové pracovní desky se vyznačují velkou odolností, ale nejsou nezničitelné! Je nutné pro krájení používat kuchyňské prkénko.

Pracovní desky

 

 

Zástěny